• Theater building
  • Theater building
  • Theater building
  • Theater building
  • Theater building

Theater building

На будівництво театру у 1979 році виділили 2,5 млн крб. Коли приступили до оновлення будівлі, тодішній міський голова м.Суми Михайло Лушпа спромігся виділення додаткових 2,2 млн крб. Білий мармур, що використовувався для оздоблення метрополітену, постачали зі Свердловська. Рожевий граніт завезли з Узбекистану, акмігран з Білорусії, травертин із Грузії. Загалом на обробку театру залучено 8000 кв.м. цінного покриття. У 1981 році театр був удостоєний Шевченківської премії у галузі архітектури розміром 5 тис крб.

Theater building
Theater building

У 2012-му році Міністерством культури України за досягнення високих показників діяльності та з нагоди 80-річчя від часу утворення закладу, театр здобув статус “академічний”. Цього ж року з ініціативи обласної влади та за підтримки приватних інвесторів розпочато і завершено перший етап капітального ремонту. У ході ремонтних робіт оновлено фасад, глядацьку залу, встановлено нове звукове обладнання та освітлення, відремонтовано вхідний блок та систему опалення, замінено вікна та ін.

У 2016-му році обласна влада ініціювала другий етап капітального ремонту театральної будівлі, а саме його адміністративної частини. Зокрема, здійснено капітальний ремонт блоку службового входу, проведено якісне технічне обслуговування. Також були виконані поточні ремонтні роботи частини службових приміщень та інженерного обладнання.

Theater building
наверх