За кулісами театральної історії.

Триває робота на проєктом “За кулісами театральної історії” від Українського культурного фонду, який реалізує Сумський національний театр імені М. С. Щепкіна разом із партнерами. Розробка та затвердження паспорту екскурсійного маршруту під назвою “За лаштунки сумського театру” на фінальній стадії.
Вже виконані наступні роботи:
1. Визначено та сформовано актуальність, мету та призначення маршруту; визначено концепцію культурно-мистецької екскурсії «За лаштунки сумського театру».
2. Сформовано перелік об’єктів показу/демонстрації культурно-мистецької екскурсії «За лаштунки сумського театру» .
3. Сформовано загальні відомості про екскурсійний маршрут, а також відомості, що характеризують кожен екскурсійний об’єкт:
– назва об’єкту,
– детальні відомості про об’єкт,
– призначення об’єкта,
– використання/експлуатація об’єкту.
4. Зібрано “Портфель екскурсовода”, а саме папка з кольоровими ксерокопіями старих світлин, схем, карт, малюнків, афіш, програмок, інших наочних архівних матеріалів об’єктів показу з часів їхнього створення та до наших днів.
5. Представлено маршрут екскурсії із позначками початку і кінця маршруту, об’єктів показу, місць для їх спостереження.
6. Розраховані часові рамки та відстань усього маршруту екскурсії.
7. Надано рекомендації щодо проведення екскурсії, а саме називаються методичні прийоми показу і розповіді, визначено послідовність демонстрації об’єктів, наочних матеріалів, описана техніка ведення екскурсії з урахуванням диференційованого підходу до екскурсантів.
8. Зазначено ділянки маршруту екскурсії; місця зупинки біля об’єктів показу; організаційні вказівки щодо ведення екскурсії; тривалість показу/розповіді.
9. Підібраний і вивірений за джерелами матеріал, що розкриває тему. Зміст тексту розкриває підтеми і основні питання, служить основою вступу, висновків, логічних переходів.
10. Перераховуються всі книги, брошури, статті, інші архівні матеріали які були використані при підготовці даної екскурсії.
11. Виконано друк презентаційного екземпляру екскурсії (всіх матеріалів екскурсії, кольоровий друк матеріалів «портфелю екскурсовода», проводиться брошурування та оформлення пакету екскурсії).
Таким чином, вже на початку вересня жителі та гості нашого міста зможуть відвідати цю екскурсію та після неї насолодитися неймовірною виставою згідно з репертуарним планом театру.
Згідно з грантовим проєктом буде проведено 5 безкоштовних екскурсій, які дозволять відвідувачам ознайомитися з історією становлення театрального мистецтва в Сумах та нададуть змогу побачити, як театр функціонує зсередини (від огляду музею, сцен і театральних цехів, до безпосереднього перегляду вистави).

наверх