Увага! КОНКУРС!

Сумський національний академічний театр драми та музичної комедії ім.М.С.Щепкіна
оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

– артист/артистка хору вищої категорії
– артист/артистка хору II категорії
– репетитор/репетиторка з вокалу
– артист/артистка балету I категорії
– артист/артистка балету II категорії
– артист/артистка театру драми, провідний майстер сцени

 Умови проведення конкурсу:

Загальні кваліфікаційні вимоги професійної компетентності:Артист (-ка) хору повинен знати: чинне законодавство в галузі культури та мистецтва; теорію музики та сольфеджіо; теорію та історію музики; основний та поточний репертуар театру; основи акторської майстерності та сценічного руху; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

 

Кваліфікаційні вимоги

Артист (-ка)  хору вищої категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією артиста хору (театру) I категорії не менше 3 років. 

Артист (-ка)  хору II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр, молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

 

Спеціальні кваліфікаційні вимоги

Артист (-ка)  хору вищої категорії: відмінні музичні здібності; високий рівень техніки та виконавської майстерності; досконале володіння навичками читання партій з листа.

Артист (-ка)  хору II категорії: добрі музичні здібності; необхідна професійна підготовка для виконання хорових партій; володіння навичками хорового співу та читання партій з листа.

 

Артист (-ка)  балету повинен знати: чинне законодавство в галузі культури та мистецтва; основи музичної грамоти; історію музики, театру, балету; класичний і сучасний національний і світовий репертуар; поточний репертуар свого театру; теорію і практику акторської майстерності; методику тренажу і самостійної роботи над партією; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

 

Кваліфікаційні вимоги

Артист (-ка)  балету I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, для спеціаліста — стаж роботи за професією артиста балету  II категорії не менше 2 років, бакалавра — не менше 3 років.

Артист (-ка) балету II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр, молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

 

Спеціальні кваліфікаційні вимоги

Артист (-ка) балету  I категорії: професійна майстерність; яскраві музичні, хореографічні і сценічні здібності; виконання перших і других партій в балетах, великих балетних партій в оперних виставах, значних сольних і групових танцювальних номерів в оперетах і музичних комедіях, технічно складних номерів у виставах усіх жанрів; в окремих випадках — виконання провідних партій в балетах.

Артист (-ка) балету II категорії: встановлений навчальним закладом рівень виконавської майстерності; добрі хореографічні, музичні, сценічні здібності, професійна підготовка; виконання ансамблевих танців та участь в масових сценах у спектаклях всіх жанрів; в окремих випадках — виконання інших партій і нескладних сольних номерів.

 

Артист (-ка) театру драми, провідний майстер сцени повинен знати: чинне законодавство в галузі культури та мистецтва; історію театрального мистецтва; класичну і сучасну драматургію; теорію і практику майстерності актора; основи музичної грамоти і хореографії; закони сценічної мови і сценічного руху; методи тренажу і самостійної роботи над роллю; поточний репертуар свого театру; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

 

Кваліфікаційні вимоги

Провідний майстер сцени: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією артиста драми (театру драми, юного глядача) вищої категорії не менше 5 років.

 

Спеціальні кваліфікаційні вимоги

Провідний майстер сцени: почесні звання; яскрава творча індивідуальність; видатні сценічні здібності; здатність до самостійної, оригінальної інтерпретації сценічного характеру; виконання провідних ролей, які визначають ідейно-художню спрямованість театру; досконале володіння елементами внутрішньої та зовнішньої техніки акторської майстерності; широке визнання публіки, театральної громадськості, преси.

 

Репетитор (-ка)  з вокалу повинен знати: теорію та практику вокального мистецтва і вокальної педагогіки; класичний та сучасний музичний репертуар; поточний репертуар свого театру (колективу) і нові твори, які приймаються до постановки; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

 

Кваліфікаційні вимоги

Репетитор (-ка)  з вокалу: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

Завдання та обов’язки (коротко):Артист (-ка)  хору. Кваліфіковано, відповідно до вказівок і вимог диригента та хормейстера виконує хорові партії свого голосу, а також сольні партії як на стаціонарі, так і під час гастролей та виїздів. Не має права відмовлятися від дорученої йому роботи за фахом. Постійно працює над підвищенням своєї кваліфікації. Відповідно до вимог режисера виконує сценічні завдання в масових сценах, тощо.

Артист (-ка)  балету . Готує під керівництвом балетмейстера і диригента доручені йому для виконання у складі балетної групи відповідно до кваліфікації, партії і виконує їх як на стаціонарі, так і на гастролях та виїздах. Повинен з’являтися на репетиції творчо підготовленим, постійно працювати над підвищенням своєї виконавської майстерності, регулярно відвідувати уроки класичного танцю, а також займатися з репетитором і концертмейстером, зберігати і підтримувати зовнішню форму. В разі потреби готує партії до термінового вводу.

 

Артист (-ка) театру драми, провідний майстер сцени. Готує під керівництвом режисера і виконує у виставах театру доручені йому ролі як на стаціонарі, так і на гастролях і виїздах. Повинен володіти необхідними творчими здібностями та акторською майстерністю для створення сценічних образів. Зобов’язаний володіти елементами внутрішньої і зовнішньої акторської техніки та різноманітністю виразних засобів; з’являтись на репетиції творчо підготовленим, постійно вдосконалювати свою майстерність, самостійно займатися тренажем; зберігати і підтримувати зовнішню форму, що відповідає характеру виконуваних ролей; у разі виробничої потреби готує роль у порядку термінового вводу.

 

Репетитор (-ка) з вокалу. Веде індивідуальні та групові заняття з артистами з підвищення їх вокальної кваліфікації. Працює над партіями у нових та раніше створених виставах (програмах), а також з новими виконавцями у виставах (програмах) поточного репертуару.

Інформація про строковість або безстроковість зарахуванняЗа контрактом на 1 рік
Перелік документів необхідних для участі у конкурсі та строк їх подання, контактна інформація:–    письмова заява про участь у конкурсі у довільній формі; 

–    паспорт громадянина України;

–    заповнений особовий листок з обліку кадрів з вклеєною фотокарткою;

–    копія трудової книжки (за наявності);

–    копія документа про освіту за відповідною спеціальністю;

–    творче резюме, портфоліо (для артистів)

 

Особа, яка подає документи, відповідає за достовірність поданої інформації.

У конкурсі можуть брати участь працівники, які працюють у закладі культури, в якому проводиться конкурс. Працівники, які знаходяться із закладом культури в трудових відносинах та беруть участь в конкурсі, подають до конкурсної комісії тільки заяву про участь в конкурсі.

 

Претенденти на участь у конкурсі мають право подавати додаткову інформацію стосовно своєї освіти, досвіду роботи, професійного рівня і репутації (копії документів про підвищення кваліфікації, присвоєння наукового ступеня або вченого звання, почесного звання, характеристики, рекомендації, публікації, інформаційні матеріали про творчі досягнення за останні три роки, репертуар, список поставлених вистав, зіграних ролей, виконаних номерів, відомості про державні нагороди, лауреатство у конкурсах, фестивалях, рецензії, відгуки, фотографії сцен з вистав, СD та DVD-записи тощо).

Якщо претенденту для участі у конкурсі потрібно використовувати музичний супровід концертмейстера, в заяві на участь у конкурсі потрібно це обов’язково зазначити.

Якщо претенденту для участі у конкурсі потрібно використовувати фонограму, то разом з документами на участь у конкурсі потрібно надіслати музичний (ні) файл (ли) з назвою треку та прізвищем конкурсанта.

Претендент має право відкликати свою заяву та документи до кінцевого строку їх прийняття, повідомивши про це письмово Голову.

Претенденти мають право надати документи в електронному вигляді в форматі PDF, на e-mail театру shepkindrama@gmail.com, з поміткою «На конкурс», а в день проведення конкурсу надати оригінали документів.

Документи приймаються в паперовому вигляді до 16 жовтня  2023 року

до 15:00 за адресою: 40000, м.Суми, пл. Театральна,1 

Телефон для довідок:  066-849-12-87

Дата та місце проведення конкурсу:17.10.2023 року,

м.Суми, пл.Театральна,1

Початок о 10.00 год.

Примітка:Додаткова інформація щодо основних функціональних обов’язків, розміру та умов оплати праці надається відділом кадрів (службовий вхід, 1 поверх,  кабінет № 4).  Про всі зміни стосовно конкурсу інформацію буде розміщено на офіційному сайті Національного Академічного театру ім.М.С.Щепкіна
наверх