Щепкінці приймають поважних гостей

Упродовж трьох останніх днів минулого тижня Національний академічний театр імені М.С. Щепкіна став потужним магнітом для учасників українсько-німецького культурного форуму, що проходив у Сумах з 3 по 7 листопада.

Високі гості, серед яких чимало діячів національного театрального мистецтва, ознайомились з багатою історією театру, побували на репетиціях одразу кількох майбутніх спектаклів, передивились низку вистав діючого репертуару.

У неділю, 7 жовтня,  театр відвідала делегація культурних діячів з Німеччини. Відбулась офіційна зустріч, в якій взяла участь начальник Управління культури Сумської обласної державної адміністрації Олена Мельник.

У ході діалогу підкреслювалось, що Національний академічний театр драми та музичної комедії імені М.С. Щепкіна  реалізує чітку стратегію розвитку і задає нові тренди як в регіональному, так і загальноукраїнському масштабах.

За словами генерального директора-художнього керівника театру, заслуженого діяча мистецтв України  Миколи Юдіна, наразі у провідному закладі Сумщини взято курс на збалансовану репертуарну політику з акцентом на різножанрові підходи,  зроблено наголос на сценічне втілення кращих зразків української сучасної та  класичної драматургії. При цьому зберігається послідовний напрямок наближення до загальноєвропейського театрального простору.

В театрі сформована молода режисерська команда, яка вміє ставити перед собою амбітні творчі завдання. Повним ходом триває робота над оперними та балетними прем`єрними постановками, йде  підготовка з відкриття у Сумському  державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка дисципліни «театральна спеціальність». Також  ведеться підготовка щодо проведення на базі театру відкритого фестивалю за участю знаних  театральних колективів України.

Представники німецької делегації виявили щире задоволення зустріччю, намічено подальші плани на розвиток взаємовигідних міжнародних контактів.

наверх