Презентували текст п’єси Б. Брехта «Людина є людина»

14 грудня 2023 року Сумський національний театр ім. М. Щепкіна презентував текст в форматі читань п’єси Б. Брехта «Mann ist mann» –  «Людина є людина».
Це перший переклад цього твору українською мовою і, відповідно, перша театральна постановка пʼєси  в Україні. Фінансування ж проєкту, як зазначив у вступному зверненні до глядача генеральний директор-художній керівник театру Сергій Дорофєєв, здійснюється за підтримки фонду Projektfonds Ukraine 2023, Міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.

Режисер-постановник Микита Поляков запропонував цікавий формат презентації тексту, в якому надав глядачу можливість співучасті у творчому процесі у формі повноцінної комунікації «глядач – театр», під час якої обговорювалися питання від глядачів, режисера, акторів. Думки під час бесіди висловлювалися  іноді кардинально протилежні, але у цьому і полягає живе спілкування.

Крім того, усі присутні мали унікальну можливість отримати ексклюзивну інформацію безпосередньо від перекладачки тексту – Марії Сушко-Безденежних, яка зробила переклад пʼєси на замовлення театру.
Пані Марія розповіла як про самого Бертольта Брехта, так і про свою роботу над перекладом.

Отже, формат зустрічі виявився не тільки цікавим, а й беззаперечно корисним як для глядача, так і для творчого колективу театру.

 

наверх