Про театр Друк e-mail

Сумський обласний академічний театр драми та музичної комедії імені М.С. Щепкіна – без перебільшення провідний культурно-мистецький заклад області, який за останній час, став справжнім форпостом національної духовності та культури не лише Сумщини, а й України в цілому. Можна з повною відповідальністю зазначити, що він досяг значних показників у своїй творчій діяльності. Безумовно, це є великою заслугою всього колективу, але успіх прийшов і завдяки удосконаленню репертуару театру та уважному ставленню до відгуків та пропозицій глядачів. Сьогодні Академічний театр позиціонує себе як театр багатопрофільний, де з успіхом іде класична драма, комедійна оперета та сучасний авангард. Також широко представлені різноманітні концертні програми. Театр імені М.С. Щепкіна – це повноцінний театр і драми, і музичної комедії з чітко визначеною стратегією розвитку, який постійно вдосконалює майстерність своєї трупи, зацікавлює глядачів застосовуюючи найрізноманітніші стилі і напрямки. Стало нормою, коли театр імені М.С.Щепкіна запрошує режисерів відомих театрів України та знаходиться у постійному пошуку нових творчих ідей. Адже сучасний театр повинен випереджати смаки публіки, сприяти формуванню нових естетичних пріоритетів, знайомлячи глядача із кращими здобутками національного театру. І сьогодні це дозволяє нам презентувати себе на міжнародному рівні, отримувати запрошення на гастролі та фестивалі.

Треба зазначити, що історія театру – невід'ємна складова, яку слід згадати. Заснований ще у березні 1933-го в місті Лубни, у січні 1939-го року, у зв'язку з утворенням Сумської області, театр став Сумським обласним музично-драматичним. До мистецької плеяди “щепкінців” причетні такі шляхетні творчі натури як народні артисти України Д.Козачківський, О.Тарасенко, Є.Золотаренко, А.Носачов, О.Сокол, І.Рибчинський, І.Равицький, заслужені артисти України О.Рибчинський, М.Новік, С.Дідусенко, Л.Рудик, Н.Михайлова, В.Курта, Л.Мамикіна.

На сцені театру імені М.С.Щепкіна у різні часи здійснювались постановки таких драматичних творів як: “Отелло” В.Шекспіра, “Медея” Евріпіда, “Наталка Полтавка” М.Лисенка, “Запорожець за Дунаєм” С.Гулака-Артемовського, “Майська ніч” М.Гоголя, “Назар Стодоля” Т.Шевченка, “Чумаки” І.Карпенка-Карого, “Маруся Богуславка” М.Старицького, “Весела вдова” Ф.Легара, “Маріца” І.Кальмана, “Летюча миша” та “Циганський барон” Й.Штрауса, “Верона” Г.Горіна, “Витівки Хануми” А.Цагарелі, “Вовчиха” О.Кобилянська та інші, що увійшли до золотого фонду репертуару театру.

Творчий колектив  театру неодноразово гастролював не лише у знаних культурних центрах України, а й в театрах усього світу: Білорусії, Казахстану, Естонії, Молдови, Німеччини, Болгарії, Латвії тощо, де знайомив глядача із новітніми здобутками української та світової драматургії.

У 1980 році театру надано статус “Театр драми та музичної комедії” і переведено до нового приміщення. Не збавляє творчий темп колектив і зараз. Тож, підсумовуючи зазначене вище, слід нагадати, що за значні творчі здобутки наказом Міністерства культури України №1189 від 23 жовтня 2012 року театру ім. М.С. Щепкіна було присвоєно почесне звання Академічний.

Віддаючи належне історії, ми з особливою шаною ставимось до тих, хто своєю невтомною творчою працею звеличує ім'я театру сьогодні: народні артисти України Є.Серебрякова, М.Ластовецький, заслужені артисти України С.Корінний, О.Зарицька, Т.Корінна, Н.Нерянова, С.Медін, О.Богомолова, заслужені працівники культури України – диригенти театру А.Кірноз, В.Тамілін, соліст-інструменталіст Є.Білий. Знаними митцями стали В.Назаренко, Н.Дехта, Н.Жулева, О.Середа, А.Красовський, С.Великодний, П.Челялі, М.Грищенко, А.Кнопік. Безперечно, ще попереду кращі ролі артистів Г.Глазачевої, В.Хоменка, Л.Руденко. Радує те, що слава “щепкінців”, які завжди “зривали” оплески на престижних сценах України, Білорусії, Естонії, Латвії, Молдови, Німеччини, Болгарії і сьогодні в надійних руках. Є ціле гроно талановитої молоді, серед яких В.Калініченко, М.Корінна, В.Морозова, С.Кулик, Ю.Оноприйко, Ю.Кулик, О.Оноприйко, К.Саченко та інші. Чимало артистів відзначені лауреатськими дипломами міжнародних, всеукраїнських та обласних мистецьких конкурсів і фестивалів.

Тож щиро запрошуємо  усіх шанувальників театрального мистецтва, до Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії імені М.С.Щепкіна, де можна відчути, як б'ється живе серце української культури, бо щепкінці свято бережуть кращі традиції українського театру…