Детектив-мюзикл «Ромео & Джульєтта» – погляд на воєнну сучасність крізь призму шекспірівської класики.

Масштабна постановка в період воєнного стану – це вже сам  по собі крок неординарний. Адже проводити репетиції, шити костюми, готувати декорації та втілювати безліч інших речей під час постійних повітряних тривог, інших реальних загроз надзвичайно складно.

До всього іншого, накладалась ще одна суттєва обставина – новий проєкт мав дати старт новому ювілейному 90-му сезону, що, безперечно, додавало ще більшої відповідальності.

Втім, бурхлива емоційна реакція глядачів не залишила сумнівів – колектив впорався.

Вистава вийшла неординарною не лише завдяки своїй вражаючій масштабності. Насамперед це вдалий синтетичний твір, у якому драматично-хореографічні епізоди міцно переплелися з напруженим сюжетом та неймовірною грою акторів: Ромео  – Владислав Писарев, Денис Пономаренко; Джульєтта – Дарія Некрасова, Анастасія Адначева-Пономаренко.

Сцена наповнена напруженою динамікою, яка транслює до зали суцільний енергетичний струмінь. Це вдається не лише завдяки невтомному руху драматичних артистів – відчутний акцент зроблено і на хореографічному малюнку. Його яскрава виразність значно підсилює емоційний градус того, що відбувається у сценічному просторі. Хореографічна група не лише віддзеркалює  емоції героїв, а й нерідко складає тло боротьби добрих та темних сил, які обидві зрештою зазнають поразки.

Окрему драматургічну роль виконують костюми акторів. Вони створюють той важливий антураж минулих епох, який безпомилково занурює глядача у соціальну атмосферу, описану Шекспіром у своєму безсмертному творі. Костюми зроблено настільки майстерно, що не викликають сумнівів у їхній аутентичності.

Не менш досконало виглядає і оркестр разом з хоровими голосами. Їх проникливе  схвильоване звучання значно підсилюють сприйняття твору. В цілому, вокальні партії на музику Тараса Луки суттєво збагачують емоційний зміст сценічної постановки.

Загалом шекспірівська класика та тлі сучасних подій зовсім не виглядає драматургічною архаїкою, а, навпаки, додає нових ракурсів для розуміння причин складних реалій сьогодення. Особливо йдеться про те, як жорсткі чвари, що виникли на грунті амбітних мотивів, можуть принести в жертву життя безневинних людей.

Як показала серія прем’єрних показів, старання колективу виявились аж ніяк не марними, а були щедро увінчані вдячними глядацькими оплесками.

Успіх абсолютно очевидний. Відтак старт сезону виявився цілком гідним!

наверх