• Цехи театру
  • Цехи театру
  • Цехи театру
  • Цехи театру
  • Цехи театру

Цехи театру

Звукова дільниця

Точно знають тільки працівники звукової дільниці, як можна за допомогою музики і звукових ефектів створити певну атмосферу і настрій вистави.

Об'єднуючи музику і картинку на сцені в єдиний і закінчений образ, вони здивують навіть найвибагливішого меломана.

Цехи театру

Освітлювальна дільниця

У сучасному театрі світло іноді стає головним компонентом художнього оформлення вистави. А світлова апаратура зараз така складна і різноманітна, що розібратися з нею не так-то просто, тому це завдання підвладне тільки працівникам освітлювальної дільниці.

Цехи театру

Реквізитна дільниця

Все, що використовується акторами під час вистави, – овочі, квіти, шпаги, вази, книги – все це зберігають працівники реквізиторської дільниці. Вони приступають до роботи над виставою найпершими та закінчують найостаннішими.

Цехи театру

Костюмерна дільниця

Чистота костюмів, їх збереження, дбайливе зберігання, підготовка костюмів до вистав – завдання працівників костюмерної дільниці.

Кожен костюм, що зберігається тут, має ярличок з назвою вистави і прізвищем актора, для якого він зшитий.

Перед початком вистави костюмер перевіряє комплектність костюмів, приводить їх в належний вигляд і відносить у гримерки, де актори готуються до виходу.

Цехи театру
Цехи театру
Цехи театру

Монтувальники театру

Технічне обслуговування сцени під час репетицій і вистав – головне завдання монтувальної дільниці. Працюють в ній тільки справжні чоловіки – машиністи сцени.

Ці хлопці монтують і демонтують декорації вистави, прикрашають сцену та керують усіма сценічними механізмами.

Цехи театру

Художньо-декораційна дільниця

У декораційній дільниці розписують декорації і виготовляють бутафорію за ескізами художника-постановника. Це один з найбільш чарівних цехів в театрі. Вази, книжки, овочі, фрукти, маски, посуд – що тут тільки не виробляють, причому найчастіше з найбільш незвичайних матеріалів.

Цехи театру

Пошивочна дільниця

Працювати в пошивочній дільниці театру дуже цікаво. Де ще вдасться спробувати себе у виконанні костюмів різних часів і епох? Особливо костюмів історичних – з турнюрами, шлейфами, фіжмами.

Тут кожен день щось нове – сьогодні класика, завтра 18 століття, а там і взагалі щось казкове і чарівне, народжене фантазією художника-постановника.

При чому потрібно не тільки придумати, як зшити той чи інший костюм, але й догодити художнику та акторові.

Цехи театру

наверх