24 жовтня запрошуємо на читання п’єси «Параскева»

24 жовтня запрошуємо на читання п’єси «Параскева»

Нові п’єси про війну першими почують Київ, Львів, Суми, Чернівці і Рівне

З 18 по 25 жовтня відбудеться фінальний етап IV Лабораторії драматургії – публічні перформативні читання новостворених драматургами п’єс. Вони будуть проходити на театральних майданчиках Києва, Львова, Чернівців, Сум і Рівного. Проєкт проводить Національна спілка театральних діячів України за підтримки Українського культурного фонду.

Тема ІV Лабораторії: «Як говорити/писати про війну у драматургічних текстах». Для участі організаторами було запрошено 7 драматургів та 6 режисерів. На двох Резиденціях для них були організовані семінари, майстер-класи, воркшопи з провідними драматургами, театрознавцями і психологом, консультації з кураторами – Лєною Лягушонковою та Павлом Ар’є, дискусії та обговорення. На зустрічах було розглянуто безліч питань, які на сьогодні є «гарячими» і злободенними: які теми варто / не варто порушувати і коли саме, як фіксувати реальні історії та спілкуватися зі свідками, що в тексті та постановці може ретравматизувати, як говорити про війну в Україні і за кордоном, на великих і камерних сценах тощо.

З липня по жовтень учасники-драматурги працювали над створенням нових п’єс, а у першій половині жовтня учасники-режисери проводили репетиції-читання вже завершених текстів. Тепер усі бажаючі можуть першими почути нові п’єси на публічних читаннях у театрах.

Запрошуємо на читання п’єси 24 жовтня о 18:00.

Вхід безкоштовний за запрошенням, яке можна отримати в касі театру.

наверх