Театр ім. М.С.Щепкіна Історія театру

Про театр Друк e-mail

Сумський обласний академічний театр драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна за останній час перетворився не тільки у провідний культурно-мистецький заклад області, але й став справжнім форпостом національної культури та духовності всієї України. Безумовно, це стало наслідком багаторічної натхненної праці колективу. Удосконаливши репертуар та привернувши своєю натхненною працею глядачів, «щепкінці» надійно «прикували» до себе молодь, її душу до театру, до мистецтва. Сьогодні Академічний театр ім. М.С. Щепкіна позиціонує себе як високорівневий мистецький заклад на сцені якого з успіхом представлені і класична драма, і оперета, і сучасний авангард, і різноманітні концертні програми. Театр ім. М.С. Щепкіна – це і повноцінний театр драми, і театр музичної комедії, колектив з чітко визначеною стратегією розвитку, що постійно розширює світогляд своєї трупи та глядачів, засвоюючи найрізноманітніші стилі і напрямки, запрошує режисерів з інших театрів та знаходиться у постійному пошуку нових творчих ідей. Адже сучасний театр повинен випереджати смаки публіки, сприяти формуванню нових естетичних пріоритетів, знайомлячи глядача із кращими здобутками українського мистецтва. І сьогодні все це дозволяє колективу  презентувати себе на міжнародному рівні, їздити на гастролі, брати участь у фестивалях, святах тощо.

Академічний театр ім. М.С.Щепкіна – це сучасний потужний творчий колектив. Про його мистецький рівень та творчий успіх свідчить загальнодержавне визнання. Так лише за останні роки «щепкінці» здобули нагороди престижних Всеукраїнських мистецьких фестивалів і конкурсів, а саме: ІІ Всеукраїнського театрального фестивалю «Золота валіза» (м. Суми, 2012); 43-го Всеукраїнського театрального свята «Вересневі самоцвіти» (м.Кіровоград, 2013); ХХV Всеукраїнського фестивалю мистецтв “Боромля - 2015”, (м.Тростянець); Всеукраїнського фестивалю мистецтв "Золотий перетин Львова – 2015" (м.Львів); 45-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти – 2015” (м. Кіровоград); ІІІ Обласного конкурсу театрального мистецтва «Сумська Мельпомена – 2016» (м.Суми).

Театр отримав визнання й на міжнародних театральних фестивалях, а саме: ХІІІ Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» (2011, м.Херсон), ХІV Міжнародного фестивалю виконавців гумору і сатири імені Андрія Сови (м. Одеса, 2011), VІІ Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької (м. Ніжин, 2011).
Творчий колектив  неодноразово гастролював у знаних культурних центрах України, а й в театрах усього світу: Білорусії, Казахстану, Естонії, Молдови, Німеччини, Болгарії, Латвії тощо, де знайомив глядача із новітніми здобутками української та світової драматургії, мистецтвом корифеїв української сцени.

Високий виконавський рівень майстерності актори демонструють завжди, але в останній період це особливо вдалося зробити у виставах: «Сміх Лангусти» Дж.Маррелла,  «Хто  винен?» за п'єсою І.Карпенка-Карого «Безталанна», «Весела вдова» Ф.Легара, «Подкольосін» (за творами «Тяжба», «Одруження», «Ранок ділової людини») М.Гоголя, «Шинель» М.Гоголя та інших.

Відповідно до наказу Міністерства культури України від 23 жовтня 2012 року № 1189, за значні мистецькі здобутки творчому колективу Сумського обласного театру драми та музичної комедії імені М.С.Щепкіна надано статус Академічний.