Остання сповідь Друк e-mail

The_Last_Shrift_730x256

Б. Олександровська

Режисер-постановник - засл. артист України Олександр Рибчинський.

Тривалість вистави – 2 год. 10 хв.

Євдокії Борисівні Шпень і всім остарбайтерам присвячується

Сумський обласний академічний театр драми і музичної комедії ім. М. С. Щепкіна вперше представляє на суд глядачів драму місцевого автора сумської журналістки Богдани Олександровської "Остання сповідь" в оригінальній постановці художнього керівника театру, заслуженого артиста України Олександра Рибчинського.

Друга світова війна не залишилася в ХХ столітті – вона пронизує простір і вривається у наше сьогодення. Вона продовжує існувати донині і не закінчиться, доки всі учасники найкривавішої трагедії людства не знайдуть одне одного, де б це не було – на цьому світі чи на тому. Війна зірвала кордони між минулим, сьогоденням і майбутнім. Вона і досі впливає на долі людей, їх життя.

Чи є на те, щоб закінчити цю війну, – воля Божа? Є, якщо через кілька десятиліть, онука знаходить бабусю, а про існування одне одної вони навіть не уявляли.

Марія Пилипівна Бондаренко, головна героїня "Останньої сповіді", – остарбайтер. Їй ще не виповнилося й 16, як фашисти відірвали її від рідної землі і… таврували так, як таврують худобу. Це Тавро – більше, ніж знущання, це - тавро Зла, що пропікає не тільки шкіру, а й душу і людські долі. Водночас, як це не парадоксально звучить, воно об’єднує людей у боротьбі проти нього. І в цій боротьбі народжується Любов, яку через все життя пронесуть герої цієї історії – Марія і Фредерік. Велику Любов, справжню, яка через десятиліття народиться в інших душах.

Життя Жінки, Матері, Людини зі світлою душею Марії Пилипівни Бондаренко на сцені проживає народна артистка України Євгенія Серебрякова. ЇЇ останню молитву-сповідь-заклинання треба чути, щоб зрозуміти що ж воно таке – Життя.

 

Дійові особи та виконавці:

 

Людина у білому – засл. артист України Сергій Корінний;

Марія Пилипівна Бондаренко – нар. артистка України Євгенія Серебрякова;

Марі – Світлана Кулик, Вікторія Рашевська-Горбань;

Володимир Бондаренко – Юрій Кулик, Юрій Оноприйко;

Степан Дем’янович – нар. артист України Микола Ластовецький, Анатолій Красовський;

Ганна Пилипівна – засл. артистка України Олена Зарицька;

Федір Іванович Бондаренко – засл. артист України Сергій Медін;

Ольга Анатоліївна Бондаренко – Наталія Дехта, засл. артистка України Тамара Корінна;

Павло Скобцев – Артем Кнопік;

Іван Лятушинський – Владислав Калініченко;

Петро Воскалюк – Юрій Оноприйко, Олександр Середа.

У виставі зайняті артисти оркестру театру.