Прес-конференція голови Сумської ОДА Романа Грищенка Друк e-mail
Новини - Новини театру

Роман Грищенко: «Театр імені Щепкіна знайшов свій реальний статус»

10 вересня в Концертній залі театру відбулась прес-конференція Голови Сумської обласної державної адміністрації Романа Грищенка за підсумками робочої поїздки на Сумщину Президента України Володимира Зеленського.

Серед низки тем йшлось і про надання Сумському обласному академічному театру драми та музичної комедії імені М.С.Щепкіна статусу національного.

«Театр імені Щепкіна – це справжній храм культури. Він займає провідне місце на культурній карті України і гідний того, аби прославляти не тільки нашу область, а й державу. Я задоволений тим, що завдяки нашим спільним зусиллям ця мистецька перлина здобула свій заслужений статус», підкреслив Роман Грищенко.

Очільник області також підкреслив, що на регіональному і загальнодержавному рівні влада готова всіляко підтримувати щепкінців у їхньому прагненні невпинного творчого зростання.

 
Вітаємо! Друк e-mail
Новини - Новини театру

national1000

 
Указ Президента України Друк e-mail
Новини - Новини театру

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №381/2020

 

Про надання комунальному закладу культури Сумської обласної ради — Сумському обласному академічному театру драми та музичної комедії ім.М.С.Щепкіна статусу національного

 

З метою підтримки і розвитку українського театрального мистецтва, ураховуючи вагомий внесок комунального закладу культури Сумської обласної ради — Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії ім.М.С.Щепкіна у справу національного культурного відродження, постановляю:

 

1. Надати комунальному закладу культури Сумської обласної ради — Сумському обласному академічному театру драми та музичної комедії ім.М.С.Щепкіна статус національного та надалі іменувати його — комунальний заклад культури Сумської обласної ради — Сумський національний академічний театр драми та музичної комедії ім.М.С.Щепкіна.

 

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

8 вересня 2020 року

 

 

 
Уряд погодив ініціативу Міністерства культури та інформаційної політики України, щодо присвоєння статусу "національний" Сумському театру ім. М.С.Щепкіна Друк e-mail
Новини - Новини театру

Уряд схвалив присвоєння статусу національного Сумському обласному академічному театру

2 вересня 2020 року Кабінет Міністрів схвалив проєкт Указу Президента про надання статусу національного Сумському обласному академічному театру драми та музичної комедії імені М.С.Щепкіна, розроблений Міністерством культури та інформаційної політики.

“Надати статус національного комунальному закладу культури Сумської обласної ради - Сумському обласному академічному театру драми та музичної комедії ім.М.С.Щепкіна й надалі іменувати його - комунальний заклад культури Сумської обласної ради - Сумський національний академічний театр драми та музичної комедії ім.М.С.Щепкіна”, - сказано в проєкті Указу.

Уряд також прийняв постанову «Про внесення зміни до пункту 21 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 710», яка дозволяє МКІП ініціювати присвоєння театру нового статусу.

Сумський обласний академічний театр драми та музичної комедії ім.М.С.Щепкіна є провідним центром музичного мистецтва не лише Сумщини, а й всієї України.

Його колектив та виконавці здобули широке визнання, презентуючи національне музичне мистецтво в Україні та за кордоном.

https://mkip.gov.ua/news/4194.html

 
У мистецькому просторі Сумщини сталась знакова історична подія Друк e-mail
Новини - Новини театру

sfdth

Ввечері 28 серпня в академічному театрі ім. М.С.Щепкіна довго не вщухали щедрі овації. Вдячні глядачі тривалий час стоячи висловлювали вдячність учасникам прем’єрної балетної вистави «Панночка та Хуліган», що стала черговою віхою у розвитку театру.

Балет «Панночка та Хуліган» створено за мотивами однойменного сценарію поета Володимира Маяковського на основі різних музичних творів композитора Дмитра Шостаковича. Ця оригінальна хореографічна постановка присвячена ідеалам великого кохання, чистих почуттів і високого жертовного драматизму.

У виставі, постановку якої здійснив балетмейстер Віктор Байстрюченко, взяли участь балетмейстер-постановник театру Сергій Великодний, а також провідні артисти балету: Дарина Байстрюченко, Сергій Єрошкін, Анна Пахомова та інші. Крім того, у виставі задіяні артисти драми: Владислав Писарев, Владислав Калініченко та інші.  Неповторну атмосферу музичних шедеврів композитора Д.Шостаковича блискуче відтворив Двічі Лауреат Всеукраїнських мистецьких конкурсів оркестр театру під керівництвом головного диригента, заслуженого працівника культури України Віталія Таміліна.

«Вважаю, що це наш безумовний і упевнений крок вперед, - підкреслив під час спілкування з численними глядачами директор театру, заслужений діяч мистецтв Микола Юдін. - Адже упродовж останніх 30-ти років повноцінний балетний жанр був відсутній у сумському мистецькому просторі. Саме тому ми вирішили взяти на себе місію з відродження цього доволі складного, проте надзвичайно цікавого творчого напрямку. На щастя, виконавський рівень наших артистів дозволяє це робити, що й підтвердив успішний прем’єрний показ спектаклю».

Балетна постановка «Панночка та Хуліган» стала знаковою історичною подією на теренах мистецької Сумщини і відкрила нові горизонти у подальшому творчому зростанні колективу щепкінців.

 


Сторінка 1 з 9